Luna v plném světle

11. prosince 2011 v 15:10 | Lee |  Co mě zaujalo


Včera, jak asi mnohým došlo, byl úplněk :) Možná jste ho oslavovali, možná ne; v každé rodině je to prostě jinak. Naše rodina je spíš druh těch, co to nezajímá. Teda mě to zajímá, ale to je vedlejší :)
U spousty lidí se úplněk projevuje trošku jinak. Například na naší rodině se podepsal tím, že za noci, kdy je luna v celku nedokážeme usnout. U jiných lidí se to třeba projevuje bolestmi hlavy, břicha, kostí, nebo třeba i něčím naprosto jiným.
Asi všichni víme, že úplněk je hodně spojován s různými zázraky, nebo kouzly. Ne nadarmo je totiž úplněk považován za nejmagičtější fázi luny. Hodně pověstí říká, že prý zrovna za úplňku se takzvaní Lykantropové (lidé nakažení nemocí, která se projevuje tím, že si nakažená osoba myslí, že je lykantrop, nebo se to také projevuje tím, že se nakažený člověk přeměňuje na nějaké zvíře. Nejčastěji na vlky, nebo medvědy. Hodně často si lidé pletou vlkodlaky s lykantropy. I když já v tom nevidím žádnou vědu xD Podle mě je vlkodlak a lykantrop to samí :D) mění do zvířecích podob. Za úplňku se také vykonávají magické rituály (oslava úplňku, nebo prostě jednoduché, typické magické rituály). Říká se, že úplněk mění lidi. Občas k lepšímu, ale převážně k horšímu. Říká se, že prý se o úplňku páchá více sebevražd (magořina :D) a také zranění. Jenže doposud to žádný vědec nedokázal. Jsou to jen odhady ;)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama